Do druhého desetiletí

Na počátku druhého desetiletí činnosti Sokola se úspěšně rozvíjela základní tělesná výchova, pilně se cvičilo ve všech složkách. Duší náčelnického sboru byl již tehdy Josef Kněbort z Vesce čp. 14 (později z čp. 15). Začínal se rozvíjet i lyžařský sport.

Pokračovala i vzdělávací a osvětová činnost. Konaly se i nadále přednáškové večery, besedy, večírky, divadelní hry, fungovala sokolská knihovna. Z podnětu Františka Hlubučka z Vesce čp. 50 byla založena kronika divadelního odboru a jejím vedením byl pověřen kronikář tělocvičné jednoty Josef Hejduk z Vesce čp. 30.

V roce 1930 vstoupil do jednoty Alois Broul, řídící učitel z Klokočí. Později se ukázal jako výborný organizátor, spolupracovník a obětavý funkcionář veseckého Sokola. Po pětileté práci ve Vesci odešel na jiné působiště učitel Kašpar, který v TJ zastával funkce starosty, vzdělavatele a zdravotníka. Zdarma půjčoval jednotě svůj vlastní klavír, na který také často při různých akcích hrával. Právě on byl prvním zakladatelem loutkového divadla ve Vesci a se svými loutkami připravil pro děti mnoho pěkných chvilek.