Jdi na obsah Jdi na menu
 


Přehled divadelních her ve Vesci v letech 1910 - 1951

1910: Honza pán (dětské)

1911: Vesničané, Hospodář a výměnkář, Schovanec a schovanka, Otec (uvedl spolek Rozkvět), Sněhurka (škola - hra pro děti)

1912: Zázračný lucifer (ochotníci z Tatobit), Stará kniha (dětské představení)

1913: Honza v zakletém zámku (dětské)

1914: Jiříkovo vidění (ochotníci z Klokočí)

1919: Románek na horách, Únos v aeroplánu, Hrana, Cizáci

1920: Poslední muž, Následky dostaveníčka, Zvony, Z českých mlýnů

1921: Z českých mlýnů (opakováno), Slečna prokuristka, Ta naše Máňa

1922: Na kožlanském klepáči, V červáncích svobody, Otec, Nezvedená Lída

1923: Z nařízení bytové komise, Purpurové domino

1924: Divoška, Zelení hájové, Mezi životem a smrtí, Osvobození

1925: Baťoh, Devátá louka, Není nad protekci, Má milenka kinohvězda

1926: Hraběnka z Podskalí, Vpád

1927: Když srdce promluví, Karel Poslední, Choulostivá situace

1928: Svět bez mužů, Já jsem majstr seminárský

1929: Poslední polibek, U zklamaného milence, Srdce na uzdě

1930: Slečinka s mikádem, Na letním bytě, Dívčí vzpoura

1931: Švadlena, Pražáci na venkově

1932: Bestia triumphans (Vrah), sehráno pohostinsky v Loučkách a v Lestkově, Otec národa, Šťastní otcové, Ta česká muzika, ta srdce proniká (operetka)

1933: Tatínek jde na manévry (ochotníci ze Záhoří), Česká chaloupka, Pan biskup, Ta podskalská chasa

1934: Ferda šéfem, Komediant Hermelín, Princezna ze statku, RUR

1935: Vdavky Nanynky Kulichovy, Románek krásné Toničky (opereta), Její Veličenstvo Láska, Marina ze mlýna, Vesnice zpívá (opereta v přírodě), Paní Marjánka matka pluku (lidová hra se zpěvy na nové scéně), Veselí tři mušketýři (opereta)

1936: Světlo jeho očí (divadelní odbor Sokola ze Záhoří), Evropa hoří, Veselá vojna, Já jsem malý mysliveček, Jidáš, Srdíčko z lásky (opereta, dvakrát opakováno)

1937: Lidé na kře, Moje zlatá holčičko, Pro tebe, maminko (opakováno), U Zborova, Tam na horách (opereta, ochotníci z Chuchelny), Na lavici obžalovaných

1938: Vrabčák (opereta, opakováno), Písnička srdce (ochotníci z Ohrazenic), Lucerna (opakováno)

1939: Buben od Slavkova (opereta)

1940: Její pastorkyňa, Děvče z Obřího dolu (opereta v přírodě), U panského dvora (opereta, třikrát opakováno), Naši furianti

1941: Princezna Pampeliška (sehráno dvakrát)

1946: Otec

1947: Uzel (ochotníci z Bělé), Hastrman krajánka Švejnohy (hráno jednou ve Vesci a jednou v Bělé), Partyzán Joža (Sokol Mašov), Ženitba, Vodní družstvo (obě hry Vesnické divadlo z Prahy)

1948: Děvčátko z lesů (opereta, hráno dvakrát ve Vesci, jednou na Dlouhém), Z českých mlýnů (Sokol Dlouhý), Písně dcery ducha mého (ochotníci z Michovky), Na Svatém Kopečku (Sokol Loukov)

1949: Podskalák (opereta, Sokol Přepeře), Dina Mühlheimová (Sokol Líšný), Vesnice mladá (Divadelní soubor Antonín Marek z Turnova)

1950: Rozpustilý Janeček (dětská hra), Nezasmálka (dětská hra), Ženichové (ochotníci ze Železného Brodu), Radúz a Mahulena (ochotníci z Libštátu)

1951: Stříbrná studánka (dětská hra), Palackého třída 27 (Sokol Svijanský Újezd)