Sokol Vesec na počátku 3. tisíciletí

Dne 3. 3. 2000 se v sokolovně konala valná hromada se vzpomínkou na 80. výročí založení Sokola ve Vesci. Na závěr valné hromady přítomní shlédli videopořad se záběry z činnosti TJ SOKOL, který doplnil ústním komentářem František Mlejnek st.
Činnost TJ se po znovuotevření sokolovny začala úspěšně rozvíjet, zvýšil se počet členů. Do TJ vstoupili noví členové zejména z řad mládeže, kteří se velmi aktivně zapojili do činnosti TJ.
Sokolovna začala sloužit i společenským organizacím z okolních vesnic, zejména k pořádání plesů a diskoték. V prosinci se v sokolovně pravidelně konají setkání důchodců pořádané obecním úřadem.
V říjnu 2001 se uskutečnil zájezd na pevnost Dobrošov a zámek v Náchodě s velice kladným ohlasem.
Skoro každou zimu se konaly závody dětí na bobech, kterých se zúčastnily děti z Vesce i okolních obcí. Na závěr některých závodů byla jako recese zařazena i kategorie dospělých. Po skončení závodů byli vždy všichni závodníci odměněni diplomy a věcnými cenami.
Koncem roku 2003 byl zaveden plyn do budovy školy a prostory v 1. poschodí byly využívány pro cvičení žen a stolní tenis, který se hrál denně. Zejména stolní tenis začal patřit v té době k nejdůležitějším sportům provozovaných v rámci TJ Sokol. Byl založen oddíl stolního tenisu, jehož vedením byl pověřen Jan Kocour (Vesec 67). Oddíl se v roce 2004 přihlásil do okresního přeboru, kde dosahoval velmi dobrých výsledků.
Se zlepšením ekonomické situace TJ Sokol bylo možno přistoupit i k modernizaci zařízení sokolovny. Stávající stoly a židle byl již ve špatném stavu a nepůsobily důstojně v novém interiéru sokolovny. V roce 2003 bylo zakoupeno 100 židlí do sokolovny. V roce 2005 bylo zakoupeno 10 sad lavic na hřiště a o rok později pak bylo pořízeno 35 ks nových stolů a dalších 100 židlí do sokolovny.
V roce 2005 požádal Stanislav Otmar o uvolnění z funkce předsedy TJ. Novým předsedou byl zvolen Josef Drahoňovský (Vesec 45), místopředsedou Pavel Kůtek (Vesec 26). Novými členy výboru se stali Tomáš Drahoňovský a Jan Kocour.
V roce 2006 se valná hromada konala poprvé v rekreačním zařízení na Podháji. O občerstvení se staral p. Zdeněk Kovář, který se stal novým členem TJ Sokol a na všech sokolských plesech a maškarních karnevalech zajišťoval provoz kuchyně v sokolovně.
V únoru 2006 došlo při pádu sněhu ze střechy na severní straně sokolovny ke zničení komínu a poškození střechy.
V roce 2006 započal Obecní úřad v Mírové pod Kozákovem s výstavbou sportovního areálu u koupaliště. Pozemek na stavbu areálu darovala TJ Sokol Vesec. Vybudovaný sportovní areál je hojně využíván místními občany, zejména mládeží.

V těchto letech navždy opustili řady TJ Sokol:
  • v roce 2001 Jaroslav Votrubec (Vesec 12)
  • v roce 2002 Vladislav Kůtek, st. (Vesec 26)
  • v roce 2002 Josef Souček (Vesec 16)
  • v roce 2004 Josef Drahoňovský, st. (Vesec 45)